اخبار
16
سیزدهمین جلسه شورای نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه الزهرا(س)
چکیده: سیزدهمین جلسه شورای نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه 15 تیر ماه 98 با حضور اکثریت اعضای شورا تشکیل شد. در این جلسه با توجه به دستور جلسه، اولویت بندی شاخص‌های ارزیابی، تعیین وزن شاخص‌ها با توجه به اولویت شاخص و سهم هر یک از واحدها در تحقق شاخص، تعیین سهم نتایج پایش و ارزیابی در ارزیابی کلی عملکرد واحد مورد بررسی قرار گرفت. اعضای شورا ب... ادامه »
06
دانشگاه الزهرا در ميان 250 دانشگاه "عصر طلایي" رتبه‌بندی تايمز
چکیده: این رتبه بندی از سال 2017 آغاز به رتبه بندی دانشگاه‌ها کرده است که در جدیدترین نتایج منتشر شده (26 ژوئن) دانشگاه الزهرا برای نخستین بار با کسب رتبه 250-201، موفق به حضور در این رتبه بندی شده است. این نظام دانشگاه هایی را که در فاصله زمانی ۱۹۴۵ تا ۱۹۶۷ تاسیس شده اند رتبه بندی می کند. نام این رتبه بندی از دوران طلایی در آموزش عالی جهانی که صفت ... ادامه »
16
حضور دانشگاه الزهرا در رتبه بندی umultirank2019
چکیده: این نظام رتبه بندی برای نخستین بار در سال 2014 با رتبه بندی بیش از 850 دانشگاه، 1000 دانشکده و 5000 گروه آموزشی در 74 کشور جهان کار خود را آغاز کرد. این نظام رتبه بندی با رویکردی چند بعدی مؤسسات آموزش عالی را رتبه بندی می کند. این ابعاد عبارتند از آموزش و یادگیری، پژوهش، انتقال دانش، جهت گیری بین المللی و موقعیت داخلی. با کمک داده های ارائه شده توس... ادامه »
31
حضور ۲۶ دانشگاه ایرانی در فهرست نظام رتبه‌بندی لایدن
چکیده: نظام رتبه‌بندی لایدن نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر دنیا در سال ۲۰۱۹ میلادی را منتشر کرد. در رتبه‌بندی سال جاری این نظام، تعداد ۲۶ دانشگاه از ایران در جمع ۹۶۳ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند. لایدن یکی از نظام‌های معتبر ارزیابی دانشگاهی است که هر ساله دانشگاه‌های برتر دنیا را بر اساس شاخص‌های معتبر علم‌سنجی م... ادامه »
15
دوازدهمین جلسه شورای نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه الزهرا(س)
چکیده: دوازدهمین جلسه شورای نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه 14 اردیبهشت ماه با حضور اعضای شورا تشکیل شد. در این جلسه با توجه به دستور جلسه، وضعیت دانشگاه الزهرا در پنج رتبه‌بندی اخیر (آی اس سی، وبومتریکس، تایمز-تاثیر، راوند و تایمز-آسیا) مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. در این جلسه به بررسی وضعیت پیشین دانشگاه و وضعیت پیش رو برخی شاخص‌های حوزه ... ادامه »
13
حضور دانشگاه الزهرا در رتبه بندی تایمز
چکیده: پایگاه رتبه‌بندی تایمز یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی است که دانشگاه‌های برتر دنیا را هر ساله در رتبه‌­بندی‌های مختلفی(جهانی، منطقه­‌ای، حوزه‌ه­ای،...) مورد ارزیابی قرار می دهد. روش شناسی رتبه بندی دانشگاه های آسیا همانند رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان می‌باشد با این تفاوت که ف... ادامه »
28
حضور دانشگاه الزهرا(س) برای نخستین بار در رتبه‌بندی(RUR-2019)
چکیده: این نظام رتبه بندی فعالیت خود را از سال 2013 آغاز نموده است و به تازگی نتایج رتبه‌بندی سال 2019 را نیز منتشر کرده است. در نتایج اعلام شده 829 دانشگاه مورد بررسی قرار گرفته شده‌اند. در این رتبه‌بندی با رویکردی چند بعدی عملکرد مؤسسات آموزش عالی مورد توجه قرار گرفته شده‌است. این ابعاد عبارتند از: آموزش، پژوهش، تنوع بین المللی و پای... ادامه »
16
قرار گيري دانشگاه الزهرا در جايگاه دوم كشور در زمينه‌ي اثرگذاري بر توسعه‌ي پايدار
چکیده: دانشگاه الزهرا موفق شد در نخستين رتبه بندي "اثرگذاري" موسسه تايمز (University Impact Ranking) بين 460 دانشگاه جهان رتبه بين300–201 دانشگاه برتر جهان را به خودش اختصاص دهد. اين رتبه بندي به ارزيابي اثرگذاري اجتماعي و اقتصادي دانشگاه ها در تحقق اهداف 17 گانه توسعه ي پايدار سازمان ملل متحد مي پردازد. دانشگاه الزهرا در شاخص های 11و13و 5و 17 به تر... ادامه »
26
آغاز دومین دوره پایش برنامه عملیاتی سال تحصیلی 98-97 دانشگاه الزهرا(س) از تاریخ  97/12/26
چکیده: با توجه به اتمام زمان انجام فعالیت‌های برنامه عملیاتی در سه ماهه دوم سال تحصیلی 98-97 (دی،بهمن و اسفند 97) و آغاز زمان ورود اطلاعات مربوطه در سامانه پایش و ارزیابی این سامانه از تاریخ 97/12/26 لغایت 98/2/5 فعال و امکان ورود اطلاعات شامل (اعلام درصد پیشرفت فعالیت‌های مرتبط با برنامه عملیاتی واحدها و نیز بارگذاری مستندات درخواستی) در س... ادامه »
25
انعکاس خبر برگزاری نخستین همایش بین المللی و دوازدهمین همایش ملی ارزیابی کیفیت در ماهنامه اکو تایمز
چکیده: نخستین همایش بین المللی و دوازدهمین همایش ملی ارزیابی کیفیت که در اردیبهشت 1397 به میزبانی دانشگاه الزهرا(س) برگزار گردید، حامیان مختلفی داشت، از جمله حامیان این همایش موسسه فرهنگی اکو می‌باشد. این موسسه در راستای حمایت از همایش مذکور اقدام به انتشار اخبار برگزاری همایش در ماهنامه اکوتایمز 2018 نموده است. همچنین این موسسه در نظر دارد مقالات پذ... ادامه »
صفحه 1 از 15اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين   

حق انتشار اطلاعات برای مرکز ارزیابی و پایش عملکرد دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.   |  اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات