اخبار
29

ارتقاء دانشگاه الزهرا در رتبه بندی ISC

ارتقاء دانشگاه الزهرا در رتبه بندی ISC

گروه رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور برای هفتمین سال متوالی دانشگاه­ها و موسسات پژوهشی را به صورت رسمی بر اساس شاخص ها و معیار های مصوب رتبه­ بندی کرد.

 در این رتبه بندی 182 دانشگاه و موسسه پژوهشی دولتی توسط ۲۶ شاخص در قالب ۵ معیار کلی پژوهش، آموزش، وجهه بین المللی، تسهیلات - امکانات و فعالیت های اجتماعی- اقتصادی و صنعتی مورد ارزیابی قرار گرفته است.

با توجه به اینکه 81 دانشگاه از دانشگاه های جامع کشور در رتبه بندی سال 1396-1395 حضور داشته اند، دانشگاه های تهران، تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد، تبریز، شهید بهشتی، اصفهان، تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، کاشان و بوعلی سینا به ترتیب در جایگاه های اول تا دهم جدول قرارگرفته اند و دانشگاه‌های الزهرا، رازی، سمنان، گیلان و یاسوج موفق به کسب جایگاه 15-11 شده‌اند و سایر دانشگاه‌ها در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند که در لینک زیر نتایج کلیه دانشگاه‌ها قابل مشاهده می‌باشد. لازم به ذکر است دانشگاه الزهرا در سال گذشته در جایگاه هفدهم در بین دانشگاه های جامع قرار داشت و هم اکنون شاهد رشد قابل توجهی در جایگاه دانشگاه الزهرا در سال 1396-1395می‌باشیم.


رتبه دانشگاه الزهرا طی دو سال اخیر در رتبه‌بندی ISC

سال

رتبه

1396-1395

11-15

1395-1394

17


منبع:ur.isc.gov.ir

تعداد مشاهده خبر: (244)
کد خبر: 4684
  • ارتقاء دانشگاه الزهرا در رتبه بندی ISC

حق انتشار اطلاعات برای مرکز ارزیابی و پایش عملکرد دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.   |  اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات